Nic nečiní člověka lidštějším, než láska ke zvířatům.[H. Fielding]

Transparentně


Zde jsou informace, na co jsme peníze z transparentního účtu využili, co plánujeme a kam by měly směřovat.


Bankovní spojení:  


č. účtu 212683421/0600

Číslo účtu IBAN: CZ3006000000000212683421; SWIFT kód BIC: AGBACZPP

Transparentní účet je určen pro všechny přátele útulku, kterým není lhostejný osud opuštěných zvířat a chtějí přispět svým darem (dle zákona č. 586/1992 Sb.) na jejich péči, veterinu a prostředí útulku. Finanční příspěvky na transparentní účet tedy nejsou vnímány jako příspěvky sbírky dle zákona č. 117/2001 Sb. Na písemnou žádost Vám vždy vystavíme potvrzení pro účely odečtu hodnoty daru od základu daně z příjmů fyzických osob při splění podmínek uvedených v zákoně č. 586/1992 Sb. §15 odst.1.
Transparentní účet útulku je určen pro všechny, kterým není lhostejný osud opuštěných zvířat.
Díky peněžním prostředkům dárců nemusíme poskytovat jen nejzákladnější péči či krmit "supermarketovými krmivy", ale máme možnost poskytnout veterinární péči a krmivo v odpovídající aktuální potřebě zvířat. Odchytáváme většinou zvířata zubožená, na pokraji svých fyzických a psychických sil, kdy základní péče nestačí. Zde pak vhodným kvalitním krmivem začínáme běh na dlouhou trať a kastrací, rozbory krve a snahou nalézt opuštěnci nový domov konče.
Vzhledem k tomu, že útulkem projde ročně kolem 600 zvířat (psů a koček), pohybují se náklady za veterinu, krmivo a provoz v obrovských sumách. Náš záběr je široký a staráme se o odchycená zvířata z Podbořanska, Žatecka, Bílinska, Postoloprtska, Bochovska, Lounska a dalších lokalit.
Podpořit nás můžete kdykoliv a vždy to uvítáme. Ať již jednorázově či pravidelně můžete zaslat Váš příspěvek na výše uvedený transparentní účet a posléze zkontrolovat zda Vaše platba došla. Peníze můžete posílat i na běžný účet, zde se však konkrétní upotřebení daru nezveřejňuje.
Děkujeme, že spolu s námi pomáháte potřebným.


Peníze používáme:
Dary z transparentního účtu převážně používáme na VETERINÁRNÍ PÉČI (kastrace, rozbory krve, operační zákroky,...), nákup KRMIVA (dietní, kvalitní pro dospělé, dorostence, štěňata/koťata,... ), LÉKY + VITAMÍNY, nově i na zálohy za elekřinu a plyn (topíme v útulku přímotopy a teplomety) atd.

Peníze plánujeme použít i na:
Centrální topení v obou budovách (cca 1.2 mil korun)

Peníze jsme použili:
V měsíci červen a červenec 2021:
Rex- RTG, rozbor krve, sono- 2.085,- Kč
kočička Naomi- kastrace, rozbor krve- 3.002,- Kč
Max- kastrace, odstranění novotvarů- 6.806,- Kč
Alfa- kastrace, rozbor krve- 7.588,- Kč
Chloupek- vyšetření krve- 1.393,- Kč
Chloupek- RTG, rozbor krve, kastrace, zuby, odstranění oka- 5.828,- Kč
kocourek Čenda Perníček- hospitalizace a amputace pahýlu nohy- 2.568,- Kč
kocourek Lancelot- operace krčku nohy+ vyšetření a RTG- 4.402,- Kč
Asta- kastrace, odstranění nádoru+ histologie- 10.524,- Kč
Omar- 4x RTG, 2x rozbory krve, léky, speciání krmivo, operace (invaginace střev, zánět slepého střeva), hospitalizace- 14.066,- Kč
Ares- kastrace, RTG, rozbor krve, čištění zubů- 6.747,- Kč


Dříve byly peníze použity:
-> album - Rajče.net <-
Poznámka:
 • Jména zvířátek jsou jen pracovní a nejde většinou o jejich původní. Věk je odhadnutý na základě fyziologie a je psán k měsíci nálezu. .
 • Fotografie jsou pořizovány převážně hned po příchodu do útulku.
 • Města a obce u zvířátek na tomto webu napsané, jsou místa nálezu (ne jejich momentálního pobytu!)
 • Videa, fotografie a informace (- foto, info) na serveru Rajče.net a Youtube.com jsou prací našich dobrovolníků

  Této sekci předcházela sekce Virtuální adopce ve které nalezencům pomohli:
  PhDr. Lucie Fořtová; Šárka Pecková; Eva Štěpánková; Krčálová Míra; manželé Melčovi; Barbora a Zuzana Blažkovy; MUDr. Václav Štafl; Ivana Lena a Jaromír Němcovi; Ing. Jana Holatová; L. Zpěváková; zaměstnanci Úřadu práce Louny, Žatec a Podbořany; Markéta Novotná, Hana K., manželé Melčovi, Michaela Havlíková, Katka Friede, Saňáková Milena, Jana Ritterová, Šárka Járková, Vítězslav Kalous, Tereza Kulíková, Ivana Kulinová, Petra Šimoníková, MVDr. Kateřina Kurková, Jana Střesková, Linda K., Jarmila Habrová, Hana Schneiderová, Marcela Richardsová, Michaela Tronečková, Ing. Eva Hořavková, Dana Kretschmanová, Hana Zapletalová, Olga Soukupová, Karolína Šafaříková, Petra Demjanová, Monika Táborská, Sl. Leitgebova, Studio pro zdraví a krásu v Lounech, Eva Velinská, MUDr. Barbara Goldová, Jana Knaislová, Marta Štěpánová, Lucie Vostatková, E. Kolínová, akce Podbořanský psí den,

  Útulek Jimlín si vyhrazuje právo na veškeré změny týkající se všech sekcí tohoto webu a transparentního účtu.


 • Útulek Jimlín © Pavel Richter 2006 ~ Všechna práva vyhrazena - Obsah podléhá autorskému zákonu